Nový občanský zákoník.

 Platnost nového občanského zákoníku bude od 01. 01. 2014

Nový občanský zákoník neurčuje výši odškodnění za způsobenou smrt nebo škod na zdraví, hovoří o náhradě duševní útrapy, způsobené újmy a stanoví se podle zásad slušnosti.

 

Náklady spojené s péčí o zdraví poškozeného, jako o osobu, jeho domácnost hradí taktéž škůdce, tedy ten kdo škodu způsobil a je za ni odpovědný.

 

Náklady pohřbu budou hrazeny v rozsahu a výši přiměřené ke zvyklostem a okolnostem jednotlivého případu.

 

Dále se zabývá peněžitými dávkami, ušlým ziskem, snížení náhrady soudní cestou, kde je přihlíženo k majetkovým poměrům člověka, který škodu způsobil a odpovídá za ni. Náhradu nelze snížit pouze v případě, byla-li škoda způsobena úmyslně.

 

Je předem těžké stanovit kolik bude stát lidský život podle nového občanského zákoníku, zda odškodnění pojede ve starých kolejích až do doby několika precedentů soudů, podle kterých se ostatní, tedy Ti, kdo o odškodnění žádají, ale i Ti, jenž je budou vyplácet, budou řídit. Možná nakonec vyjde i nějaká základní tabulka odškodnění, ve hře je také prováděcí vyhláška s bodovým ohodnocením smrti, úrazu, či jiné újmě na zdraví.

 

Největším očekáváním je reakce pojistitelů, kteří většinu odškodnění vyplácejí a kterým v současné době zůstávají na bankovních účtech miliony za nevyplacená odškodnění, o která nikdo nepožádal nebo požádal jen z části, neboť netuší jaké jeho skutečné nároky jsou.

 

Další články

O nás

Proti komu mohu uplatňovat svůj nárok

Z čeho mohu uplatňovat nárok na odškodnění

Jaký nárok, nároky lze uplatňovat

více

Kontaktujte nás

Sídlo společnosti
Centrum odškodného, s.r.o.
IČ: 28 74 07 69
Bělehradská 1184/11
400 01 Ústí nad Labem
Telefon: 475 201 008, 475 201 025
odskodne@odskodne.cz

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.odskodne.cz pište na odskodne@odskodne.cz
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy.
Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů. Položky Označené jako "Doporučuje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference